fbpx

Magic UltraPlus Vücut Şekillendirme

Hepiniz biliyorsunuz ki, günümüz teknolojisi hızla değişiyor ve gelişiyor. Artık ultrason dalgaları sadece tedavi amaçlı değil; vücut şekillendirmede ve zayıflamada da kullanılıyor.

Magic UltraPlus Yöntemi İle Zayıflama Nedir? Nasıl Yapılır?

Vücudun bölgesel olarak belirli düzeyde ultrason dalgaları ve özel bir teknikle uygulanarak incelmesi Magic Ultra olarak isimlendirmekteyiz. Günümüzde medikal zayıflama uygulamaları dikkat çekerken; acı, ağrı, zaman sınırı olmadan ilk seansta anında alınan sonuçlar çok ilgi görmektedir.

Magic UltraPlus Yöntemi Nedir?

Magic UltraPlus; Sarkık cilt, lokalize yağ, fibrotik alan, çatlaklar ile gevşek ve yumuşak selülit bölgelerinin normalleşmesi için geliştirilmiştir. Ultrasonic ses dalgaları ile odaklandığı yağ dokusunda ciddi bir ısı oluşturarak; yağların erimesini sağlamaktadır. Kilo vermek ve bölgesel olarak incelmek isteyen kişiler, bunun için yoğun diyetleri ve düzenli spor aktivitelerini hayatlarının bir parçası haline getiriyor. Ancak teknolojinin ilerlemesi ile vücut şekillendirilmesi için günümüzde ultrason dalgaları kullanılabiliyor. Bu dalgalar ile birlikte yağlanma olan bölgelerde yağ çeperleri incelirken bu sayede 2-22 santimetre incelme mümkün hale gelmektedir.

Magic UltraPlus Yöntemi İle Zayıflama Nasıl Yapılır?

Öncelikle uygulama yapılacak kişiye bol su içirilir. Magic UltraPlus yöntemi ile sorunlu bölgeye ultrason dalgaları gönderilirken bu dalgalar, odaklandığı noktada ısı oluşturur ve yağ çeperlerinin eriyerek incelmesine sebep olur. Seans sonunda yapılan ölçümde (yağ kalınlığına bağlı olarak) gözle görülebilecek kadar incelme gerçekleşir. İncelme denildiğinde akla ilk olarak bel geliyor olsa da göğüs, sırt, basen, bacaklar ve kollar ve gıdı çevresinde de uygulanabilmektedir. Yağ kalınlığına göre 4-8-12 seans uygulama yapılabiliyor.

Magic UltraPlus yöntemi ile kaç kilo verilir?

İnsanlar ne kadar inceldiklerini kontrol ederek; sonuçları kendi gözleri ile de görebilirler. Özel bir teknikle uygulanan Magic UltraPlus ile bölgesel yağ kalınlığına bağlı olarak 2-22 cm arasında incelme vaat edilirken; birçok kullanıcı sonuçların olumlu olduğunu belirtiyor.

Magic Ultrasound Dalga Vücuda Zararlı Mıdır?

Zayıflamada kullanılan Magic UltraPlus ile ultrasound dalgalar deriyi geçerek hemen altındaki yağ dokusuna ulaşır ve normal boyutunun üzerine çıkmış olan yağ kütlesini ısıtarak parçacıklara ayırır. Yalnızca bununla da kalmaz bu bölgede deformasyona uğramış sarkmış dokunun yeniden kendini onarması için collagen üretimini sağlar. Magic UltraPlus işleminde vücuda yalnızca ultrason dalgaları verildiğinden herhangi bir zararı bulunmuyor. Seansların uygulanma aşamasında kişiler acı çekmezken, herhangi bir ekstra hisse de kapılmıyorlar. Bu sebeple de belirli bir yan etkisinin bulunduğunu söylemek oldukça zor. Hiç bir dalga hamilelerde kullanılmadığı halde, ultrasound dalgalar hamilelerin de pek çok uygulamalarında kullanılmaktadır.

Ultrasound Dalga ile Selülit Uygulaması Yapılabilir mi?

Deri altında kalıplaşmış yağ dokusunun deri yüzeyine doğru çıkmasıyla kedini gösteren selülitler, ne yazık ki bayanların kabullenebildiği bir durum değildir. Çoğu zaman insalar olabildiğince formda olmasına rağmen, yalnızca selülit problemi yaşayabilmektedir. Buna sebep östrojen hormonu olabileceği gibi hareketsiz yaşam ve kötü beslenme ya da vücuttaki toksinlerin yağ hücrelerine olan etkisi de olabilmektedir.

Magic UltraPlus selülitlerde de etkili bir yöntemdir. Selülit bölgedeki yağ hücresini küçülterek; dejenerasyona uğramış dokuyu yeniden gerginleştirip, sıkılaştırır.

Seans Esnasında Acı Hissedilir mi?

Uygulama esnasında yapılan bölgeye göre hafif bir ısı hissedilebilir; sonrasında ise geçici bir kızarıklık dışında herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Seans Öncesi ve Seans Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Seans öncesi aç olmak netice almayı kolaylaştırır. Yine seans öncesi ve sonrası bol su içmek, bol hareket bu sürece olumlu katkı sağlar. Seans sonrasında ise az yağlı besinleri tüketmek “kırılmış-erimiş” yağ hücrelerinin atımını hızlandırır. İşlem sonrası erimiş yağ hücrelerinin atımı lenf kanalları, ter bezleri ve idrar yollarıyla yapılacağı için, bol su içmek, bol hareket etmek (yürüyüş vb.) bu noktada aşırı önemlidir.

Sonuç Kalıcı mıdır?

Lokal yağ (adiposit) hücrelerimiz ergenlikte mevcut miktarına ulaşarak, sonraki yaşamımızda sayıca değişmez. Hacimce ise 4000 katına kadar çıkarak dev yumrular oluşturabilirler. Adipositin barındırdığı yağ, uygulanan iç basınçla hücre çeperini kırar ve “ölmüş” yağ hücreleri boşaltım sistemine aktarılarak, vücuttan dışarı atılır. Geri dönüş tıbben mümkün değildir.

Kimler Seansa Giremez?

Hamileler, Lohusalar, Kalp Pili Kullananlar; Kalp Hastalığı, Kan Hastalığı, Kan Pıhtılaşma Rahatsızlığı, Kas Hastalığı olanlarda; Diyabet, Epilepsi hastalıklarında; Cerrahi nekahet dönemleri ve regl hallerinde ve de 16 yaşından küçüklerde Magic UltraPlus uygulaması yapılamaz.


.

? Epila Güzellik Salonu olarak; Kaliteli, güvenilir, hijyenik ortamı; modern teknolojimiz ve güler yüzlü uzman estetisyenlerimizle, <kadınlara özel> hizmet vermekteyiz.
? Amacımız, önce insan sağlığı ve doğru bilgilendirme ilkesiyle , müşterilerimize her zaman en iyisini sunmaktır.
? Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve güzelliğine güzellik katmak isteyen tüm kadınları Epila Güzellik Salonuna bekliyoruz.
.
güzelliğinizi bizimle keşfedin…?
EPİLA GÜZELLİK SALONU✨
Güzellik Uzm. Mürşide SAĞLAM✨
.
? KocaCami Doğu Köşesi. 107Sk. No:37 NAZİLLİ

☎ 0256 313 5959

☎ 0505 357 6795