fbpx

Haber & Blog

20 Haziran 2021

Bu Kaşın Hikayesi Bambaşka…

(Epila’da Yaşanmış Hikayeler)
Zor Süreç – Mükemmel Sonuç ?
Bu Kaşın Hikayesi Bambaşka ?
.
Almanya’dan izne gelen müşterimiz Refika Hanımla 1 ay önce tanışmış; kaş yapısı ve “Kalıcı Kaş Kontürü” hakkında kendisini bilgilendirmiştim.
.
Yıllar önce geçirdiği bir kaza sebebiyle, müşterimizin sol göz kapağı, kaş ve alın kısmında yara izleri vardı. ? Bu alana kaş yapmak, altın oranı tutturmak çok zor olsa da; benim kolayca yapabileceğim bir işlemdi. Medikal Kaş Pigmentasyonunu defalarca başarıyla yapmıştım neticede. Tecrübeliydim… ?
.
Ama Refika Hanımla ilgili çok çok önemli bir sorunumuz daha vardı: ? Refika Hanım müşteri bilgilendirme onay formumuzdaki sorulara cevap verirken, Almanya’da kemoterapi tedavisi gördüğünü ve bu süreci başarıyla atlattığını da ifade etmişti.
.
Böylelikle benim en hassas olduğum süreç de başlamış oldu. Müşterimin Sağlığı… ?‍❤️‍?
.
“Nasıl olsa ben müşteriyi bilgilendirmişim; O da bunu kabul ettiğini beyan etmiş. Ben alacağım paraya bakarım. Yapayım, geçeyim!” diye bir anlayışım olsaydı eğer; 1 saatte işlemi bitirir, müşterimizi de yeni kaşlarıyla uğurlardım. ?
.
Ama tabiî ki yapmadım… ? Bu benim ve Epila’nın ilkelerine, etik anlayışına uygun düşmez. Bu durumu bile bile o kaşları yapsaydım; belki hiç biriniz duymayacaktı, ama ben ilkelerimi çiğneyecektim.
.
Çünkü ben yıllardır üstüne basa basa; ? “Sağlığınız ve Doğru Bilgilendirme Önceliğimiz; Kalitemiz ve Bayanlara Özel Olmamız Vazgeçilmezimizdir.” sözünü sadece laf olsun diye söylemiyorum. Müşterilerimin sağlığı benim için her şeyden önemli. ?
.
Masamdan kalktım ve Refika Hanımın yanına oturdum. “Refika hanımcım kaşlarınızı en güzel, en doğal bir şekilde yapacağımdan emin olun. Ama kemoterapi tedavisi görmüş olduğunuzdan, doktorunuzun da onay verdiğine dair sizden bir rapor almam gerekiyor.” dedim ve neden böyle bir uygulama yaptığımızı detaylıca anlattım.
.
Refika hanım öyle tatlı, öyle anlayışlı bir insan ki, anlatamam bunu size. Hiç itiraz etmedi. Halbuki aynı durumda olan birçok müşteri adayım “başka güzellik salonları yapıyor; siz neden yapmıyorsunuz?” diye defalarca sitem ettiler bana.
.
“ Mürşidecim, ben senin methini çok duydum. ‘İşinde çok iyi, ama kurallarında da katıdır’ dediler. Haklılarmış. Sayende bizzat anladım. İyi ki buraya gelmişim.” dedi Refika hanım.
.
“Sağ olsunlar, bunları duymak gurur verici. Müşterilerimin memnuniyeti de sağlığı da benim için önemlidir. 1 ay sonra olur, 1 yıl sonra olur, hiç fark etmez. O raporu getirmeden size kaş yapamam.” diye cevapladım.
.
“Ben 2 ay daha Nazilli’deyim. Doktorum da Almanya’da biliyorsunuz. 1 aya kadar ben o raporu getirteceğim. Ve benim kaşlarımı Mürşide Sağlam’dan başkası yapmayacak.” dedi. Gülüştük…
.
“Hiç merak etmeyin, kaşlarınız çok güzel olacak, çok beğeneceksiniz.” diyerek sohbete başladık. Biraz Almanya’dan, biraz Türkiye’den konuştuk. Ben de Almanya’da yaşadığım süreçleri anlattım. O anlattı ben dinledim; ben anlattım o dinledi derken, Refika hanımı en kısa sürede görüşmek dileğiyle uğurladım.
.
.
.
Ve Refika Hanım, Cuma günü, dediğinin tam da 1 ay sonrası, yüzünde gülümsemesiyle tekrar karşımdaydı. Almanya’dan raporunu getirtmiş; üstelik noter onaylı çevirisini de yaptırtmış. Raporu elinde “Hadi Mürşide Sağlam, yap artık kaşlarımı” der gibiydi.
.
Kısa süreli sohbetin ardından raporu aldım, inceledim; “Kaş Kontürü kozmetik müdahalesi için tıbbi açıdan herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.” yazıyordu. Artık kalıcı kaş işlemi için hiçbir engel kalmamıştı. Refika Hanımın o anki heyecanı ve mutluluğu beni çok etkilemişti.
.
Şimdiye değin 2500’den daha fazla kalıcı kaş işlemi yapsam da, bunun hikâyesi bambaşkaydı. Çok zor bir medikal kaş pigmentasyonu beni bekliyordu ama ben en güzelini yapacağımdan emindim.
.
“Refika hanımcım, hadi kaşlarını güzelleştirelim artık” dedim ve heyecanla işlem odasının yolunu tuttuk.
.
.
.
İşlem odasındaki muhabbetlerimiz de harikaydı. Ama onlar bizde saklı kalsın.
.
.
.
Kaşımızı tamamladık. Refika hanım yeni kaşlarını çok beğendi. Çok mutlu bir şekilde uğurladık onu.
.
.
.
Allah’a şükürler olsun. Beni utandırmadı. Yaşadığımız tüm zorluklara değdi. En güzel kaşlardan birini yapmıştım. Ben çok beğendim.
.
Fotoğraflara baksanıza. Sizce de çok güzel olmamış mı?
.
.
.
.
(Epila Mürşide Sağlam’dan Yaşanmış Hikâyeler)
Başka hikayelerde görüşmek üzere…
.
.
.
.
.
?güzelliğinizi bizimle keşfedin…?
✨EPİLA GÜZELLİK MERKEZİ✨
✨Güzellik Uzm. Mürşide SAĞLAM✨
.
? KocaCami Doğu Köşesi. 107Sk. No:76 NAZİLLİ
☎ 0256 313 5959 ☎ 0505 357 6795

Bilgilendirme , , , , , , , , , ,
About epila