fbpx

Kaş Laminasyonu

Kaş laminasyonu, diğer adıyla kaş liftingi yâda kaş botoksu olarak bilinen bu yöntemde, keratin, vitamin, protein desteğiyle kaşlara yeni bir form ve hacim kazandırılmakta, efektif bir görünüm sağlanmaktadır.

KAŞ LAMİNASYONU
Kalın, Güçlü ve Doğal Şekilli Kaş İsteyenler İçin…

Makyaj uygulamalarında kaşların hep ön planda olduğunu hepimiz biliyoruz. Ve yıllar boyunca kaşları güzelleştirmek adına farklı farklı yöntemler uygulandı. Kaşlar kimi zaman kalınlaştırıldı; kimi zaman düzeleştirildi, kavislendirildi ve kimi zaman da kıl tekniğiyle yöntemiyle şekillendirildi.  Son dönemde ise doğal şekil alan, yukarı doğru efektli kaşlar popüler… Hemen hemen her şey denense de, her zaman doğal görünüm birinci tercihti.

Kaş laminasyonunda diğer kaş kalınlaştırma yöntemlerindeki gibi acı veya iğne yok. Sadece bir saatten az süre kaşlarınıza besleyen bir laminasyon var. Bunun yanında yumuşaklık için besleyici ampuller de kullanılıyor ve böylelikle kaşlarınız beslenip güçleniyor.

Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş laminasyonu, diğer adıyla kaş liftingi yâda kaş botoksu olarak bilinen bu yöntemde, keratin, vitamin, protein desteğiyle kaşlara yeni bir form ve hacim kazandırılmakta, efektif bir görünüm sağlanmaktadır. Kaş laminasyonu yarı kalıcı kaş makyajı uygulamasıdır. Kalıcılığı 6-8 hafta arasında değişmektedir.

Kaşın kıl yönünün aşağıya, yana, dalgalı ve kıvırcık olması ifadenizi üzgün, yorgun ve enerjisi düşük gösterebilmektedir. Kaş laminasyonu uygulamasında kıl köklerine keratin, vitamin ve protein yüklemesi yapılır. Kaş laminasyonu ile var olan kıl yapıları istediğiniz yönde, hacimli, gür ve sağlıklı bir görünümde olur. Kaşlarınız doğru tasarımla, yukarı doğru sabitlenerek lamine edilir. Kıl yapınız düzleştirilir ve böylece kaşlarınızın doğru yönde simetrik olması sağlanır. Ve sonuçta da; köklü bir değişimle, doğal, daha yumuşak ve kolay şekillenebilen kaşlar ortaya çıkar.

Kaş Laminasyonu Kimler İçin Uygulanır?

Kaş Laminasyonu uygulaması,

  • Yanlış kaş alımına bağlı olarak kaş kaybı (halk arasında kaş küsmesi) yaşayanlar
  • Kaş simetrisi bozuk (yani bir kaşı diğerinden daha uzun veya daha ince) olanlar
  • Asıl yönünden zıt yöne doğru uzayan, zor şekil alan, sert yapılı kaşlara sahip olanlar
  • Kısa, olabildiğince gür ama üste doğru kıvrılmayan kaşları olanlar,
  • Aşağıya doğru düşük kaşları olanlar,
  • İçten kıvrılan, sert dokuda kaş  yapısına sahip olanlar

için ideal bir uygulamadır.

Kaş Laminasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle kaş makyajdan tamamen temizlenir ve kaş derisi üzerindeki yağ tamamen arındırılır. Kaşlar belirlenen şekle göre hafif kalkık görünmesi için özel yapıştırıcılar ile sabitlenir. Sonrasında 2 farklı solüsyon uygulanır, gerekli süre kadar (ortalama 45 dakika) beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa şekil belirlenir ve kaşlar boyanır. Sonrasında kaş botoks işlemi yapılır. En son işlem olarak da kaş alımı yapılır.

Kaş Botoksu Nedir?

Kaşa yüksek dozda yüklenen bir protein uygulamasıdır. Herhangi bir enjeksiyon (iğne) ile uygulama yapılmaz.

Kaş Laminasyonunun Avantajları Nelerdir?

Kaş Laminasyonu uygulamasının herhangi bir zararı yoktur. Tam tersine kaşa uygulanan keratin,  vitamin ve protein bakımı sayesinde kaşlarınız gür ve yoğun görünür. Seans arasında yapılan Botox bakımı ile kıl yapısındaki düzen yeniden sağlanır.

Kaş Laminasyonunun Dezavantajları Nelerdir?

İşlem bitince tek tek ayrılmış kaşların birbirine karışması olasıdır. Hiç kaşı olmayanlarda ve büyük boşluklu, aralıklı veya tam tersi çok dolgun ve uzun kaşları olan kişilerde çok iyi durmayabilir.

Kaş Laminasyonu Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk yapıldığı gün itibariyle 24 saat su ile temas ettirilmemelidir.

Kullanım süresi:

Kalıcılığı 6-8 hafta arasında değişebilmektedir.


? Epila Güzellik Salonu olarak; Kaliteli, güvenilir, hijyenik ortamı; modern teknolojimiz ve güler yüzlü uzman estetisyenlerimizle, <kadınlara özel> hizmet vermekteyiz.
? Amacımız, önce insan sağlığı ve doğru bilgilendirme ilkesiyle , müşterilerimize her zaman en iyisini sunmaktır.
? Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve güzelliğine güzellik katmak isteyen tüm kadınları Epila Güzellik Salonuna bekliyoruz.
.
güzelliğinizi bizimle keşfedin…?
EPİLA GÜZELLİK SALONU✨
Güzellik Uzm. Mürşide SAĞLAM✨
.
? KocaCami Doğu Köşesi. 107Sk. No:37 NAZİLLİ

☎ 0256 313 5959

☎ 0505 357 6795