fbpx

Diode Lazer Epilasyon

Avrupa birliği’nin yüksek standartlarına uygun ve son sistem teknolojiye sahip “Buz Etkili Safir Başlıklı, Ütüleme Sistem DİODE LAZER Epilasyon Cihazı” ile hizmet vermekteyiz.

Salonumuzda kullanılan lazer epilasyon cihazı, her cilt tipinde etkili, yüksek hızda ve kısa süren seanslara imkân tanıyan, epilasyonda ALTIN STANDART olarak tanımlanan 810nm dalga boyuna sahip “Buz Safir Başlıklı Ütüleme Sistem Diode Lazer Cihazı”dır.

Geniş spot alanına sahip Diode Lazer Cihazımız, yalnızca seans süresini kısaltmakla kalmaz, aynı zamanda lazer ışınlarının cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Diode lazerler, ışığı başlık içinde bulunan lazer modülleri ile üreten, epilasyon amaçlı kullanım için tasarlanmış cihazlardır. Diode ütüleme lazer cihazımız, hem hava hem de su soğutmalı olarak kullanılabilen teknolojiye sahiptir.

Ütüleme Sistem Diode Lazer Teknolojisi, düşük enerjili seri atışlar ile (1-20Hz) cildi yavaş yavaş ısıtarak konforlu, hızlı, acısız ve ağrısız bir epilasyonun kapılarını açar. En koyu ciltlerde dahi yanık riskini en aza indiren, ütüleme lazer programı ile en zor bölgelerde dahi sonuçlar mükemmeldir.

İlk çıkan diode lazer cihazları tek atış yaparak kılları yok ederken, acılı olduklarından dolayı iyi sonuç vermesine rağmen tercih edilmiyordu. Kılları tek tek atış yaparak yok etmek yerine kalem ile çizilen küçük alanlar üzerinde başlığın aşağı yukarı şeklinde hareket ettirilerek atış yapılması ile kıllar yavaş yavaş ısınır ve geçişlerin son turunda yanmaya başlar. Kılların tek atış yerine enerjisi düşürülmüş seri atışlar ile üzerinden defalarca geçilerek yavaş yavaş ısıtılıp yok edilmesine dayanan bu tekniğe ütüleme epilasyon adı verilir. Ütüleme diode lazerler saniyede 20 atış yapar. Bu tekniğe ütüleme denmesinin nedeni ise uygulamanın ütü yapmaya benzemesidir. Yurtdışında ütüleme tekniği kavramının yerine “in motion technology” kavramı geçmektedir.

Diode lazer cihazlarından çıkan ışık, melanin tarafından çok fazla tutulmadığından dolayı, cilt altına daha iyi nüfuz eder. Bu özelliklerinden dolayı koyu, esmer ve bronz tenlerde bile iyi sonuç verir, yanık riski yaratmaz. Ancak diode lazer epilasyonda ten rengi ne kadar açık ve kıl rengi ne kadar koyu olursa, sonuç da o derece iyi olacaktır. Bundan dolayı ten rengi koyulaştıkça ve kıl rengi açıldıkça seans süresinin uzaması kaçınılmazdır.

Seans süresinin etkileyen diğer faktör ise uygulama yapılan bölgedir. Örneğin cildin ince ve beyaz, kılların da koyu renk olduğu koltuk altında, seans süresi daha kısa olmakla birlikte (ortalama 2 seans); kol ve bacak gibi bölgelerde daha uzundur. (ortalama 5 seans)

Diode lazer cihazları ile epilasyonda seans sayısı kişinin hormonal yapısı ile de değişebilir. Bazı insanların kılları dışarıdan siyah gözükmesine rağmen aslında kıl kökü beyazdır ki, lazer ışığı kıl kökünü göremez. Böyle durumlarda seans süresi daha da uzar veya kısmen sonuç alınamaz.

Ütüleme sistemine sahip diode lazer cihazları ile epilasyon sırasında sinek ısırığı şeklinde bir acı duyulur. Saniyede 10-20 seri atış yapan başlık ile uygulama elbise ütüleme gibi yapılır ve aynı bölge üzerinden 4-6 defa atış yapılarak hızlıca geçilir. Ütüleme teknolojine sahip diode lazer cihazımızla, işlemlerimiz oldukça konforlu olup, herhangi bir yanık riski bulunmaz.

Diode lazer epilasyonda tüyler uygulamadan 15 gün sonra dökülür. Aslında tüyler daha ilk seansta yanmaktadır. Zaten uygulama sırasında tüylerin yandığını işaret eden yanık kokusu da duyulmaktadır. Ancak tüylerin dökülmesi 15 gün almaktadır.

Lazer epilasyon uzun yıllardan beri güvenle uygulanan bir yöntem olmakla birlikte bazı durumlarda tedbiren uygulamadan kaçınmak gerekir. Bu durumlar:

 • Küçük yaşta olup kıl yapısı gelişimini tamamlamamış kişiler
 • Hepatit-B hastaları
 • Hamileler
 • Cilt ve deri hastalığı bulunan kişiler

Lazer epilasyon uygulaması yapılmayan ve sakıncalı bulunan bölgeler:

 • Skar ve açık yaralar
 • Egzama ve mantar hastalığı bulunan bölgeler
 • Et beni
 • Saç dipleri
 • Burun ve kulak içleri
 • Göz ve kirpik çevresi
 • Dövme üzerine (lazer dövme içerisinde ki pigmenti hedefleyeceğinden dövmede bozulmalar olabilir)

Elbette salonumuza geldiğinizde bu uyarılar uzman estetisyenlerimiz tarafından sizlere aktarılacaktır. Fakat bu bilgiler ışığında en azından tedaviye başlama zamanınızı ayarlayabilirsiniz. Lazer epilasyon öncesinde:

 • Kıl ve tüyleri köklerinden koparacak (ağda, epilasyon aleti, cımbız, iplik vb.) uygulamalardan kaçınılmalıdır. Bu yöntemler kıl köklerini incelterek kılların lazere duyarlılığını azaltmaktadır. Şayet bu uygulamalar yapıldı ise 3 hafta ara vererek sonrasında tedaviye başlanmalıdır.
 • Uygulama öncesi güneş banyosu bilhassa solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedaviye 2-3 gün sonra başlanmalıdır.
 • Kıllar makas veya traş bıçağı yardımı ile kısaltılmalıdır. Tüy dökücü kremlerin de kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur, fakat kıl ve tüylerin cilt yüzeyine çıkması beklenmelidir. Epilasyon sırasında az da olsa bir ısı açığa çıkmaktadır dolayısıyla tüy ve kılların fazla uzun olması gereksiz ısı ve enerji açığa çıkarmaktadır.
 • Tüylerin rengini sarartacak uygulamalardan da kaçınılmalıdır.
 • Son altı ay içerisinde “Roaccutane” adlı ilacın kullanılmamış olması gerekir.

Lazer epilasyon sonrasında, kişiden kişiye değişmekle birlikte bazen ciltte hafif yanma hissi ve kızarıklar oluşabilir. Birkaç saat içerisinde ciltte duyulan yanma hissi geçecektir. Aynı şekilde kızarıklarda gün içerisinde normal durumuna gelecektir. Lazer Epilasyon sonrasında;

 • Birkaç hafta güneş ışığı ve solaryuma maruz kalınmamalı, güneş ışığından kaçınmak mümkün değilse de yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.
 • Duş alırken suyun fazla sıcak olmamasına dikkat edilmeli, bünyenin dayanabileceği en ılık sıcaklık seçilmelidir.
 • Lazer epilasyon sonrası dökülmeyen kıllar, yine aynı şekilde ağda, epilasyon aleti, cımbız, iplik, tüy dökücü krem vb. yöntemlerle alınmamalıdır. En fazla makas ve traş bıçağı ile kısaltılabilir.
 • Lazer epilasyon yapılmış bölgelerde kese, peeling vs. cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.
 • Uzman estetisyenlerimiz tarafından verilecek bir sonraki seans tarihine riayet edilmelidir.
 • İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmaya çalışırken ömür boyu iz kalacak yanıklara yol açmamak için güvenilir merkezler tercih edilmelidir.
 • Farklı lazer epilasyon sistemleri konusunda araştırma ve geliştirmeler yürütmekte olan kurumlar tercih edilmelidir. Bunun sonucu olarak, geniş bir yelpazede hemen hemen her cilt tonu ve tipinde lazer epilasyon uygulaması sunulur.
 • Lazer Epilasyon işlemi, alanında uzman, deneyimli ve özel olarak eğitilmiş uzmanlar tarafından yapılmalıdır.
 • Uygunsuz durumlarla karşılaşmamak için doğru merkez ve polikliniklerde işlem alınmalı, ucuz fiyat ve garanti veren, merdiven altı yerler tercih edilmemelidir.