fbpx

Soğuk Lipoliz (Cryolipolysis)

Soğuk Lipoliz Uygulamasıyla tek Seansta 4 cm'ye kadar incelebilir; bölgesel yağlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz... Epila Kalitesi, Mürşide Sağlam Güvencesiyle...

Category:

İstenmeyen bölgesel yağlar, günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji sunulmaya başlanmıştır.

Bu konuda en son teknoloji ise “Soğuk Lipoliz Yöntemi”. Bu Yöntem, bu güne kadarki yöntemlerden gelişmiş ve farklıdır. Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgedeki yağları, belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak, yok edilmesi esasına dayanan, ağrı acı olmayan bir vücut biçimlendirme yöntemidir.

Cryolipolysis (Soğuk Lipoliz) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu  bölgeler soğuk aracılığı ile parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisi ile daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.


CRYOLİPOLYSİS (SOĞUK LİPOLİZ) NEDİR?

Cryolipolysis (Soğuk Lipoliz), yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar, diğer dokulara zarar vermeden soğutarak vücuttan atılmasını sağlayan etkili bir zayıflama yöntemidir.

Harvard bilim adamları Dr. Dieter Manstein ve Dr. R. Rox Anderson tarafından geliştirilen soğuk lipoliz teknolojisi, buzlu dondurma yiyen çocukların yanaklarında oluşan incelmeden esin alınarak doğmuştur.

FDA onaylı ve patentli bu eşsiz teknoloji, sadece 1 saatlik uygulamayla deri altındaki yağ hücrelerini hedef alarak eliminasyon noktasına kadar dondurur. Soğuk lipoliz, cildi dondurarak yalnızca yağ hücrelerini etkilerken, diğer dokulara zarar vermez. Soğuk lipoliz uygulaması cerrahi olmayan non – invazif bir uygulamadır.Yağlı dokunun soğuğa karşı dayanım gücü diğer dokulara göre (kas, sinir vb.) daha düşüktür.

Kristalize olan yağ hücreleri ise parçalanarak doğal yollarla vücuttan uzaklaştırılır. Yaklaşık 3 ay içerisinde vücut ideal formuna ulaşır.

Soğuk Lipoliz Ne Vaat Ediyor? Tek seansta Nasıl Etki Ediyor?

Cryolipolysis (Soğuk Lipoliz) cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor. Lenf drenaj yöntemiyle de bozulan yağların vücuttan atılımı gerçekleşiyor. Tedavi sonrasında tek seansta 2 ila 4 cm. incelme sağlanıyor.

Soğuk Lipoliz Her Kişiye Uygulanabilir mi?

  • Hamilelerde,
  • Kriyoglobulinemi hastalalarında,
  • Raynaud sendromu ve hastalarında soğuk lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

Cryolipolysis (Soğuk Lipoliz) Tüm yaş ve cinsiyet, cilt tipi ve dokulara uygulanabilir. Makine aynı anda çalışabilen ve ikisi için de bağımsız sıcaklık ve vakum derecesi ayarlanabilen iki başlık ile tasarlanmıştır.

Soğuk Lipoliz Her Bölgeye Uygulanabilir mi?

Soğuk lipoliz her bölgeye uygulanabilmekle birlikte daha ziyade bölgesel yağların bulunduğu;

* Karın, * Gıdı * Kalça, * Bel, * Bacak, * Sırt, * Kollarda uygulanmaktadır.

Soğuk lipoliz yaygın yağlanma olan ve obez tanılı hastalarda başarılı değildir.

Soğuk Lipoliz Seans Sayısı

Kişinin ihtiyacına göre tek seans veya en fazla 3 seans öngörülmektedir.

Seans süresi tedavi edilecek bölgenin kalınlığına göre her bölge için 60dk sürmektedir. Tedavi sürecindeki seans sayısı ve aralıkları muayene sonrası kesinleşir.


SIK SORULAN SORULAR

Soğuk Lipolizin vücuda bir zararı olur mu?

FDA onaylı Cryolipolysis kalça ve basendeki fazlalıklar, karın, gıdı, göbek, sırt ve bacak için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Tedavi sonrası minimale yakın iyileşme süreci vardır ve hastalar geçici olarak ağrı ve rahatsızlık hissederler.

Soğuk Lipoliz ağrılı / acılı bir tedavi midir?

Uygulama sırasında aşırı derecede bir ağrı veya acı duymazsınız. Dilerseniz tedavi sırasında gazete, dergiler okuyabilir tabletinizle zaman geçirebilirsiniz…

Soğuk Lipolizin yan etkisi var mıdır?

Soğutulan bölgede hafif kızarıklık, uyuşma, morarma, ağrı ve kramplar görülebilir. Uyuşukluk birkaç hafta sürebilir. Uzmanlarımız tedavi sırası ve sonrasında neler hissedeceğiniz konusunda sizi bilgilendirecektir.

Soğuk lipolizin etkilerini ne kadar süre sonra görmeye başlarım?

Tedaviden 2 hafta sonra etkiler görülmeye başlar. En belirgin sonuçları ise iki ay içerisinde görürsünüz. 3 ay sonunda ise tedavinin en fazla ulaşabileceği sonuçlar ortaya çıkar. Fakat ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılması 4-6 ay sürecektir.

Soğuk Lipoliz tedavisi kalıcı mıdır? Tekrar aynı problemi yaşar mıyım?

Evet, sonuçlar kalıcıdır. Yağ hücreleri tamamen yok edildiği için sarkma gibi problemler oluşmaz.