Profesyonel Makyaj

Epila Güzellik Merkezi'nde -ZFC Plus Profesyonel Make Up- ürünleri ile PROFESYONEL MAKYAJ uygulaması yapılmaktadır.

PROFESYONEL MAKYAJLA CİLDİNİZ KUSURSUZ GÖRÜNECEK!

Özel günler, fotoğraf ve video çekimlerinde kullanılan profesyonel makyaj, cildinize kusursuz bir görüntü kazandırır ve güzelliğinizin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Kullanılan profesyonel malzeme ve profesyonel uygulama ile normal makyajdan ayrılan profesyonel makyaj, cildinizdeki tüm lekeleri örter.

Profesyonel makyaj, kalıcı bir makyaj türüdür. Tüm gün cildinizde dağılmadan ve akmadan durabilmektedir. Profesyonel makyaj, cildinize oturur ve böylece gün içerisinde makyaj tazelemek gibi bir kaygınız olmaz. Bununla birlikte çoğu makyaj türü ve uygulamaları ile kapatılamayan  -yara izi, yanık izi, doğum ve güneş lekesi gibi- tüm kusurları ortadan kaldırır ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.


Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır ?

Profesyonel Makyaj yapılırken yüz doğal hatlarının korunur ve buna göre işlem gerçekleştirilir. Profesyonel makyaja başlamadan önce yüzünüze peeling uygulanır ve ölü derilerden kurtulunur. Yüzünüz nemlendirilir. Yüzünüzdeki pürüzlerden kurtulmak için makyaj bazı uygulanır.  Akneli tenler için önceden pudra uygulanır. Temizle işleminden sonra yüze fondöten sürülerek, yüz pudra ile sabitlenir. Göz altı morlukları gibi durumlarda kapatıcı uygulanır ve bu işlem yüzünüzde gölge düşen her bölgede yapılır. İster dudak, ister yanak, isterseniz de göz bölgeniz yüzünüzdeki en dikkat çekici yer haline getirilebilir. Ruj renginiz göz makyajıyla orantılı belirlenir. Genel olarak gelin makyajlarında hafif tonlarda olan Profesyonel makyaj, gece için ise koyu tonlarda uygulanır. Koyu renklerde yapılan göz makyajlarında açık renk ruj tercih edilirken, doğal tonlarda yapılan göz makyajında dudaklar koyu renklerde seçilir.

Bu uygulamalardan sonra en önemli nokta sabitleyici spreydir. Bu sprey makyajınızı kalıcılığını sağlar ve su, sıcaklık gibi etkenlerden korur.

Profesyonel makyaj işlemi tamamen profesyonellik ister. Bu yüzden tecrübeli, sertifikalı uzmanlar tarafından yapılmalıdır.