fbpx

Kalıcı Makyaj

Makyaj bakımın en önemli parçasıdır. Kadınların vazgeçemediği makyaj, vakit yoksa büyük eziyetlerden birisi haline gelebiliyor.

Category:

Makyaj kadın bakımının en önemli parçalarından birisidir. Kadınların vazgeçemediği makyaj yapmak, uygun vakit yoksa büyük eziyetlerden birisi haline gelebiliyor.

Makyaj yapılmadan dışarı çıkıldığında yaşanan stres, sinir ve rahatsızlık duygusu psikolojik olarak büyük etkiler göstererek bütün bir günü mahvedebiliyor.

İşte kalıcı makyaj bu soruna çözüm için üretilmiş durumda ve vakti kısıtlı olanlar için büyük bir kurtarıcı durumundadır. Ayrıca kozmetik malzemelere alerjisi olanlar, sporcular, hassas bölgelere sahip olanlar, işleri dolayısıyla kendine vakit ayırmakta zorlanan ve devamlı iyi, bakımlı görünmesi gerekenler arasında da çok popüler bir uygulama…

KALICI MAKYAJ AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Günler boyunca sürecek bir mükemmellik,
  • Masrafsız bir güzellik,
  • Hayatın tüm aşamalarında aynı kalacak bir görünüm sağlar.
  • Daha bakımlı ve genç görünmenizi sağlar.
  • Çalışan bayanlar için zaman açısından çok büyük bir avantajdır.
  • Denizde , duşta, havuzda hep aynı kalır.

KALICI MAKYAJ NEDİR? NASIL UYGULANIR?
Kalıcı makyaj micro pigment genel uygulamasıdır ve micropigmentasyon cihazıyla yapılan işlemin adıdır. Micropigmentasyon işlemninde kişiye özel tek kullanımlık microsteril iğneler kullanıldığı için son derece güvenlidir.

Kalıcı Makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir. Kalıcı makyaj uygulamasında kullandığımız boyalar dünya standartlarında üretilmiş patenli ve bir çok alerjik test tahlillerinden başarıyla geçmiş kalıcı makyaj boyalarıdır. Kullandığımız profesyonel kalıcı makyaj boyaları alerjik reasksiyon oluşturmayan, kimyasal içermeyen doğal mikro pigmentlerden elde edilmiş nötr boyalardır. Bu boyalar yüz bölgesi için özel tasarlanmıştır.

Kalıcı makyajda kullandığımız tüm ürünler bitkisel olduğu için, ciltten zaman içerisinde yavaş yavaş silinerek kaybolur. Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle belli aralıklarla kalıcı makyaja rötuş yapılması gerekir. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenir. Bunun doğal bir sonucu olarak kalıcı makyajdaki kalıcılık süresi biraz daha kısalır. Esmer ciltler bu açıdan daha şanslıdır. Ayrıca yaş ilerledikçe cildin yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü uzar.

Tek kullanımlık ve steril mikro iğneler ile yapılan bu işlem sırasında kişi pek bir acı hissetmez. Uygulaması esnasında kullanılan anestezik krem ve yağlar sayesinde acı hissi en aza indirilmektedir. Kalıcı makyaj veya kaş kontürü yaptıran bir çok kişi dövme uygulamalarından daha az acı hissettiği söylemektedir. Çünkü işlem derinin üst tabakasına yapılmaktadır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama işlem süresi 1-1,5 saat arasında değişir.


KALICI  EYELİNER UYGULAMASI NEDİR ?
Eyeliner Uygulaması sayesinde fazla büyük gözleri normalleştirebilir, bitişik olan gözleri daha ayrı göstere bilir, küçük görünümlü olan gözleri daha büyük gösterebilir ve iddiasız olan gözlerinizi çekici ve estetik görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bu kalıcı makyaj işlemi sayesinde, daha güzel bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Kalıcı makyaj eyeliner sizi daha çekici gösterir, göz kalemini beş yıl boyunca kullanmanıza gerek kalmaz.


KALICI DUDAK (LİPLİNER) NEDİR?
Kalıcı Makyaj Dudak Çerçevesi Uygulama

Profesyonel kalıcı makyaj dudak çerçevesi dudak hatlarınızın daha dolgun göstermek için ve dudak hatlarınızdaki düzensizliği yok etmek için yapılır. Aynı zamanda kalıcı makyaj dudak çerçevesi yaptırdıktan sonra dudağınızda düzgün bir dudak çerçevesi sayesinde istediğiz ruju kullanarak renklendirmeniz de mümkün olacaktır.

Kalıcı Makyaj Dudak İçi Boyama

Profesyonel kalıcı makyaj dudak boyama uygulamaları, dudak çerçevesi çizildikten sonra dudak bölgesinin görünen kısmının kalıcı makyaj boyası ile boyama işlemidir. Bu kalıcı makyaj uygulama sayesinde dudak hatlarınızda ki bozuk görünüm giderildiği gibi dudaklarınızı beş yıl süre ile bir daha ruj sürme olayını ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Kalıcı makyaj dudak boyama uygulamasını, kalıcı makyaj makinesi ile doğal mikro pigment boyalar ile uygulamaktayız.

Kalıcı Makyaj Dudak Gölge Uygulaması

Profesyonel kalıcı makyaj dudak gölgelendirme uygulama işlemi kalıcı makyaj ile dudak çerçevesi çizildikten sonra dudak doğal bir görüntü kazanması için kalıcı makyaj dudak çerçevesini hafif bir görüntü kazandırmak için dudak bölgesinin bir kısmının boyama işlemine denir. Bu tarz kalıcı makyaj dudak gölgeleme uygulamaları sayesinde natürel bir kalıcı makyaj dudak görünümüne sahip olacağınız gibi dudak görünümünüz muhteşem gözükmektedir.


KALICI KAŞ UYGULAMASI NEDİR?
Kalıcı Kaş Uygulaması ile, seyrelmiş ve küsmüş olan kaşlarınızı daha gür gösterebilir, bozuk kaş şeklinize güzel bir kaş görünümü kazandırabilir, kaş yoğunluğunuzu artırabilirsiniz.

Mikropigmentasyon yöntemi sayesinde hiç kaşı olmayan kişilere de mikropigmentler ile kıl görünümü vererek gerçek kaş görürüntüsü sağlayabiliyoruz. Yüz ifadenizi net bir şekilde belirtmemizi sağlayan kaşların görünümü kalıcı makyaj sayesinde muhteşem bir görünüme kavuşturuyoruz.

Kalıcı Kaş Uygulamalarını Yaptığımız Kalıcı Makyaj Kaş Tekniklerimiz

KAŞ KONTÜRÜ TEKNİĞİ kaş tasarımı yapıldıktan sonra yaptığımız kalıcı makyaj kaş tasarımını kalıcı makyaj boyası ile tamamı boyanma uygulamasıdır.
Kıl tekniği Kaş tasarımı çizildikten sonra kaş bölgesine doğal bir görünüm kazandırmak için kalıcı makyaj uygulamasını kaşı gerçek kıl varmış gibi bir görünüm vermek için incecik kıl şekilleri çizilmesidir.

GÖLGELENDİRME TEKNİĞİ kaş tasarımı yapıldıktan sonra kaş tasarımı bölgesini kalıcı makyaj boyası ile kalıcı makyaj gölgelendirme uygulamasıdır. Kalıcı makyaj gölgeleme tekniği çok hafif bir boya görünümü vermek için kullanılan kalıcı makyaj boyama tekniği uygulamasıdır. Kalıcı makyaj uygulaması sırasında kullandığımız bu teknikler sayesinde daha natürel kaş yapısına kavuşursunuz. Eksik olan kaş bölgesine hafif bir kalıcı makyaj kaş kontürü uygulaması ile düzeltip dikkat çekici kaş yapısına sahip oluyorsunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir