Dermapen & Dermaroller

Cilt yenileme, toparlama , geniş gözeneklerin sıkılaştırılması, leke tedavisi ve pigmentasyon sorununu giderme, Akne, skar ve geniş gözenekli ciltlerin gözeneklerini daraltma

Dermaroller ve Dermapen kullanım bölgesine bağlı çok sayıda iğnesi olan bir cihazdır. Cilde zarar vermeden, gözeneklerin içinde bulunan mikro kanalları açmak için kullanılır. Bu sayede dermis tabakasına ulaşır. Cildin normal geçirgenliği %3 civarındadır, dermaroller ve dermapen sayesinde bu geçirgenlik arttırılıp, kullanılan ampüller ve konsantre serumların etkisinin çok daha hızlı görülmesi sağlanır. Bu uygulama yöntemi ile cildin kendini tamir etme mekanizması uyarılır ve cildin yenilenmesi ve gençliğini temin eden kollajen ve elastin üretiminin artması sağlanır.

Dermaroller ve Dermapen Uygulama Alanları

  • Cilt yenileme, toparlama ve elastikiyet kaybını giderme,
  • Geniş gözeneklerin sıkılaştırılması,
  • Leke tedavisi ve pigmentasyon sorununu giderme,
  • Akne, skar ve geniş gözenekli ciltlerin gözeneklerini daraltma ,
  • İnce kırışıkların giderilmesi ,
  • Ürünlerin cilt altına geçişini hızlandırarak, tedaviyi hızlandırma.

Dermaroller nasıl etkili olur?

Tedavi sırasında, roller deride gezinirken, iğneler üst deride yüzlerce mikro kanalcıklar açar. Bir alanda 15 kez geçildiğinde ortalama cm2’de 250-500 delik açılır. Mikro iğnelerin oluşturduğu mikro kanallar cilt tarafından yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen elastin ve hyaluranic asit yapımı tetiklenir. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir. Yenilenen deri nedeniyle, dermaroller ve dermapen yöntemi kırışıklık, sarkma, sivilce izleri, yara izleri ve çatlak gidermede etkili bir şekilde kullanılabilir.

Dermaroller ve dermapen nasıl uygulanır?

Cilt yenilemede dermarollerin klinik uygulamalarında önce anestezik etkili krem sürülebilir. Tedavi alanında yaklaşık 15-20 kez düz, dik ve çapraz şekilde geçilir. Küçük noktacık kadar kanamalar görülebilir. İşlem esnasında ve sonrasında cilt yenileyici losyon ve kremler sürülebilir. Mikro iğneler, cilde uyguanan krem losyon serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kat arttırır. Büyüme ve faktörlü, peptid, antioksidan ve vitaminler gibi cildin yenilemesini uyaran ürünlerle kullanılarak işlemin etkinliği arttırılabilir.

Dermaroller ve Dermapen ne sıklıkta ve kaç seans uygulanmalıdır?

Dermaroller işlemi uygulama alanına göre ortalama 15-20 dakika sürer. 2-6 hafta aralıklarla uygulanabilen yöntemin sonuçlarının iyi olabilmesi için en az 4-6 seans yapılması gerekmektedir. Dermaroller sonuçlarını gözlemlemek için en az 3 ay beklenmelidir.

Dermaroller ve dermapen sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Dermaroller sonrası 2-3 gün sürebilen kızarıklık olabilir. İşlem sonrası bir kaç gün cilt yenileyici krem kullanılabilir. Güneşten korunmalıdır. İşlemden ertesi gün günlük yaşama dönülebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir