Cilt Analizi & Cilt Ütüleme

Cilt analizi, kişinin kendi cildini tanıması açısından kritik önemde bir işlemdir. Cildini doğru bilen bireyler ciltlerinde doğru ürünleri kullanarak ileride karşılaşabilecekleri problemlerin riskini minimuma indirirler.

CİLT ANALİZİ NEDİR?

Cilt analizi, kişinin kendi cildini tanıması açısından kritik önemde bir işlemdir. Cildini doğru bilen bireyler ciltlerinde doğru ürünleri kullanarak ileride karşılaşabilecekleri problemlerin riskini minimuma indirirler.

Cilt analizi tedaviye başlamadan önce rutin olarak yapılan bir işlemdir. Hastanın cilt tipi, akneye yatkınlığı, siyah nokta oluşumu, kırışıklığa yatkınlığı, güneş hasarı, dehidratasyon vb. analiz edilerek tedaviye doğru bir tespit ile başlanmasını sağlar.

Uzman estetisyenlerin ve hekimlerin yaptığı cilt analizinin yanında bilgisayarlı cilt analizi yapılması da günümüzde tüm salonlarda bulunması gereken bir hizmettir.

Epila Güzellik ve Epilasyon Salonunda yapılan bilgisayarlı cilt analizinde aşağıdaki verilere ulaşılabilir;

  • Nemlilik,
  • Elastikiyet,
  • Hassasiyet,
  • Sebum,
  • Leke,
  • Akne,
  • Kırışıklık,
  • Gözenek.

Yapılan bu analiz sonrasında cilde uygun ürünler tavsiye edilir ve yanlış dermokozmetik ürün kullanımının önüne geçilmiş olunur. Aynı zamanda, problemli ciltler için uygulanacak tedavi protokolü bu analiz yapıldıktan sonra çok daha başarılı olur.


CİLT ÜTÜLEME NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Ameliyatsız bir şekil de ağrısız sızısız cilt gençleştirme yöntemlerinden biride cilt ütüleme tekniğidir. Yüz ütüleme ile bulunduğunuz yaştan çok daha genç bir görünüme sahip olacağınız gibi cildiniz de daha genç ve sağlıklı görünecektir.
Yaşın ilerlemesi ile birlikte ne yazık ki ciltte sarkmalar, gevşemeler ve kırışıklıklar kaçınılmaz bir gerçektir. Ama günümüz de estetik alanın da uygulanan cilt gençleştirme yöntemleri ile artık yıllara meydan okuyacak ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Radyo frekans ile cilde uygulanan yöntem oldukça güvenli ve olumlu sonuçlar veriyor.

Yüz ütüleme yöntemin de uygulanan seanslar yaklaşık olarak 45 ile 60 dakika kadar sürüyor. Yaşa ve cildin durumuna göre farklılık gösteren seans sayısında sonuç ise, 3-4 seans sonrası gözle görülür bir şekil de belli olmaya başlıyor.

Ütüleme yöntemi sadece yüz bölgesine yapılmıyor. Çene altı, gıdı ve boyun bölgesine de uygulanan bu yöntem sorunlu bölgenin durumuna göre kimi bölgede 20 dakika kimi bölgede ise 2 saat gibi sürebiliyor.

Cilde özel ütüleme aleti ile ısı verilerek uygulanan ütüleme yöntemin de alet cildin üzerin de gezdirilerek ısı veriliyor. Cildin toparlanmasını, sarkan bölgelerin sıkılaşmasını sağlayan ütüleme ile cildin alt tabakasın da bulunan kolajen yapısı arttırılarak çizgi ve kırışıkların da belirsiz bir şekil de olmasını sağlıyor.

Cilt ütüleme diğer adı ile pelleve tedavisi sadece sarkmalar, kırışıklıklar için değil bunun yanın da sık kilo alıp vermekten dolayı yada doğum sonrası oluşan bölgesel yağları eritmede de oldukça etkili bir yöntemdir.

Cilt ütüleme tekniğinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Çok nedir olarak oldukça hassas olan ciltlerin bazıların da kızarıklar ve şişkinlikler oluşsa da kısa sürelidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir