fbpx

Haber & Blog

22 Ekim 2018

Epilasyon Yaptırırken Dikkat! Dikkat! Dikkat!

Yaşamımızın estetik kalitesini artıran, yaşantımızı kolaylaştıran lazer epilasyon uygulamaları son dönemlerde büyük ilgi görüyor. Ancak epilasyonda kullanılan cihazların, hem sağlığınız hem de yapılan işlemin başarıya ulaşması açısından çok önemli olduğunu unutmayın!

> IPL mi? DIODE LAZER mi?

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki: IPL Bir LAZER ÇEŞİDİ DEĞİLDİR!!! Epilasyon konusunda internet üzerinden küçük bir araştırma yaparsanız, bu konudaki haklılığımızı anlayabilirsiniz.

+++ Peki Nedir IPL?

>> IPL (Intence Pulse Light), yoğun ve geniş atımlı ışık teknolojisidir. Adı üstünde ışıkla epilasyon yapılan bir sistemdir. Foto Epilasyon olarak da adlandırılmaktadır. Başlığın atım alanı diode lazerlere oranla çok geniştir; ortalama 0,8cmX4cm ebatlarındadır. 640-690 Nanometre aralığında ışık verebilir; epilasyon işlemini ışığın deri altında ısıya dönüşmesiyle geçekleştirir. IPL başlığı işlem anında cilde temas ettirilmez. Bazı IPL cihazlarda başlık kısmı soğutmalı olsa bile, yine de IPL bir lazer çeşidi değildir. Lazer epilasyon cihazları karşısında başarılı ve kalıcı sonuçlar elde etme olasılığı çok düşüktür. Uygulama yaptıran kişilerde de bir süre sonra -hayal kırıklığı- oluşturmaktadır.

+++ Peki DIODE LAZER Nedir?

>>> DIODE LAZERLER ise; Siyah nokta odaklı bir lazer teknolojisidir ve direkt lazer ışığıyla işlem yapar. 808-810 Nanometre aralığında çalışır ve dikine olarak deri altına nüfuz eder. Başlığındaki ekstra soğutma sistemi sayesinde ciltte buz etkisi gerçekleştirir. Diode Lazer teknolojisi, IPL gibi geniş atımlı bir ışık teknolojisi değildir. Başlığının atım kısmı IPL’e oranla çok daha küçüktür ve başlık cilde temas ettirilerek kullanılır. Direkt olarak kıl köklerine nokta atışı yapılır. Ve kaliteli DİODE LAZER Cihazları işlem esnasında etrafa IŞIK SAÇMAZ.

* Her ne kadar lazer cihazları açık renk cilt ve koyu renk kıl yapısını çok sevse de; diode lazerler tüm cilt ve kıl yapısında ve özellikle ince cansız tüylerde (yüz bölgesi) bile en etkili cihazlardır.

DIODE LAZER sayesinde epilasyon süreleri ve seans sayıları kısalır; epilasyonda başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilir. İşlem yaptıran kişilerde –memnuniyet- oluşur.

>>KONUYU ÖZETLERSEK;

1- IPL Foto Epilasyon (yoğun atımlı ışık) teknolojisidir. Ama bir lazer epilasyon yöntemi değildir. DIODE ise bir başarılı ve kalıcı bir LAZER teknolojisidir.

2- IPL etrafa çok ışık saçar ve cilde temas ettirilmez. DİODE LAZERLER ise bir lazer teknolojisi olduğu için, etrafına ışık saçmaz ve cilde temas ettirilir. Direkt kıl kökleri hedeflenir.

3- Buz etkili soğutma sistemine sahip her cihaz DİODE LAZER CİHAZI olmayabilir. Ama her DİODE LAZER CİHAZI buz etkili soğutma sistemine sahiptir.

Ve aklınızda bulunsun! Doğru cihaz tercih edildiğinde, lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en güvenli, en hızlı, en hesaplı ve en etkili yoludur.

Bilgilendirme, Tavsiye , , , , ,
About epila

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir